Вівторок, 2024-03-19, 8:52 AM
Вітаю Вас, Гість

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

м. Київ

297 від 17 травня 2005р.                                                                      

 

Про подолання проявів

бюрократизму в освіті

 

До Міністерства освіти і науки України надходять численні звернення педагогічних працівників, у тому числі й керівників навчальних закладів з приводу безпідставного збільшення кількості інформаційних та звітних матеріалів, що подаються до органів управління освітою різних рівнів. Мають місце непоодинокі випадки дублювання наказів, інших розпорядчих документів. Такий стан справ суперечить Програмі дій Уряду "Назустріч людям”, де одним із пріоритетів визначені відкритість та демократизація управлінської діяльності.

Зважаючи на зазначене,

           

Н А К А З У Ю:

 

1. Органам управління освітою всіх рівнів:

1.1. Упорядкувати графіки здійснення перевірок навчальних закладів, залучивши до цієї роботи підрозділи обласних (районних) державних адміністрацій. Забезпечити узгодження цих графіків з управліннями освітою органів виконавчої влади та місцевого самоврядування ( до 1 серпня кожного поточного року). Встановити, що навчальні заклади перевіряються у плановому порядку органами управління освітою не частіше одного разу упродовж навчального року.

Позачергові перевірки можуть здійснюватися лише за умови виявлення значних порушень.

1.2. Заборонити відволікати керівників навчальних закладів, педагогічних та науково-педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків під час проведення навчальних занять.

Наради, семінари, навчання педагогічних та науково-педагогічних працівників, у тому числі й керівників навчальних закладів, проводити у вільний від навчальної діяльності час не частіше одного разу на місяць.

1.3. Скоротити кількість засідань, нарад працівників дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів. З цією метою органам управління освітою, керівникам навчальних закладів розробити графіки їх проведення та неухильно дотримуватися їх виконання.

1.4. Встановити, що:

- єдиним документом у плануванні роботи навчального закладу є річний або семестровий план;

- календарне планування навчального матеріалу вихователі, вчителі, майстри виробничого навчання, викладачі мають право здійснювати безпосередньо у текстах робочих навчальних програм;

- розробка планів проведення навчальних занять є компетенцією педагога, який і визначає їх структуру і форму;

- планування роботи класних керівників, кураторів, вихователів, бібліотекарів, керівників методичних об’єднань, гуртків, спортивних секцій тощо здійснюються один раз на семестр.

1.5. Заборонити вимагати від педагогічних працівників під час проходження ними атестації узагальнені матеріали їх педагогічного досвіду, інші матеріали, не передбачені Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників

 

2. Департаментам загальної середньої та дошкільної освіти (Полянський П.Б.), професійно-технічної освіти (Десятов Т.М.), вищої освіти (Болюбаш Я.Я.), управлінню ліцензування, акредитації та нострифікації (Домніч В.І.) :

2.1. Переглянути перелік документів, що є обов’язковим для ведення у навчальних закладах.

2.2. Спростити процедури атестації, ліцензування та акредитації навчальних закладів.

 

3. Наказ розмістити на сайті Міністерства освіти і науки України, опублікувати в "Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України”, у газетах "Освіта України” та "Освіта”.

 

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Огнев’юка В.О.

 

 

Міністр                                             С.М. Ніколаєнко